אנחנו כאן בשבילכם

התחדשות עירונית הינו הליך חידוש אופי למגורים ותיקים. שיפור ושדרוג מערך התשתיות, חיזוק, מיגון, ופיתוח שטחים ציבוריים ותשתיות.

הפרויקטים באים לידי ביטוי בשינוי ייעוד של מגרש, בניין או אפילו שכונה שלמה. התהליך מאפשר הוספת דירות חדשות באזורי מגורים בנויים ותיקים, על ידי חיזוק ועיבוי מבנים קיימים או על ידי הריסת מבנים ישנים ובניית חדשים במקומם, שיפוץ תשתיות, תכנון מחדש, פינוי בינוי ותהליכי תמ"א 38. פרויקט התחדשות עירונית מהווה הזדמנות עבור בעלי הדירות לחזק, למגן ולהרחיב את דירותיהם ובכך לשפר את איכות החיים. כמו כן, תהליך השיפוץ והבנייה המחודשת מעניקים שדרוג משמעותי התורם להשבחת הנכס.

הכי חזקים בהתחדשות עירונית

תמ"א 38/1

חיזוק ותוספות בנייה

מטרת פרויקט תמ"א 38/1 היא לשפר את עמידות המבנה מפני רעידות אדמה. הפרויקט מתבצע באמצעות חיזוק, עיבוי והרחבת המבנה הקיים. לאורך השנים מתברר כי בניינים רבים שחוזקו לפי תוכנית זו, לא עמדו בתקן לעמידות מפני רעידות אדמה (תקן 413).

תמ"א 38/2

הריסה ובנייה מחדש

מטרת פרויקט תמ"א 38/2 היא לשפר את עמידות המבנה מפני רעידות אדמה. בתהליך זה מתבצעת הריסה ובנייה מחדש של הבניין החל משלב היסודות. הבניין החדש שנבנה הינו בעל תכנון אדריכלי מוקפד, העומד בתקני הבטיחות המחמירים ביותר. יתרון זה עומד בנוסף לכך שבעלי הדירות מקבלים דירות חדשות, מרווחות יותר, מתוכננות ומודרניות.

פינוי בינוי

הריסה ובנייה מחדש

בתוכנית זו, קיימת התאגדות של כמה בניינים ותיקים המעוניינים בחידוש. התוכנית מאפשרת ליישם את הליך תמ"א 38/2 על כמה בניינים במקביל וכך יחדיו ליצור פיתוח סביבתי כולל, המעניק חידוש לפני השכונה כולה, תוך הפיכתה למודרנית, בטיחותית, איכותית ובעלת תשתיות משודגות, המזניקות את רמת איכות החיים.

איך זה עובד

כל המידע על השלבים לקבלת בניין חדש לחלוטין ולדירה חדשה ובטיחותיות

שלב ראשון

בדיקת נכונות לקידום הפרויקט על ידי 80% מבעלי הדירות. חתימת הדיירים על הסכם לשיתוף פעולה הכולל מעבר למגורים חילופיים.

שלב שני

טיפול מלא על ידי הקבלן בבירוקרטיה, הגשת התכניות לעירייה וקבלת האישורים הנצרכים.

שלב שלישי

עם קבלת היתרי הבנייה, הקבלן יפעל להריסת הבניין הישן והקמת הבניין המודרני בהתאם ללוח הזמנים שייקבע עמכם בשיתוף פעולה, כל זאת במימון מלא של הקבלן.